Megint felbukkant a „gázszolgáltatós trükk” Csongrád megyében: ezúttal Maroslelén és Pitvaroson csaptak be két idős asszonyt.

Gázszolgáltatónak adták ki magukat

Gázszolgáltatónak adták ki magukat (Csongrád megye)
2011.11.28. hétfő 15:50

Megint felbukkant a „gázszolgáltatós trükk” Csongrád megyében: ezúttal Maroslelén és Pitvaroson csaptak be két idős asszonyt.

 

November hónapban egymást követő két napon két idős hölgy esett a trükközők „áldozatául”. A férfiak hasonló módszerrel jártak el mind a két esetben: a reggeli és a déli órákban csengettek be az idős nénikhez a gázszolgáltató munkatársainak kiadva magukat arra hivatkozva, hogy túlfizetésük van, ezt akarják ők visszafizetni. Az egyik alkalommal a csalók azt kérték a nénitől hogy adjon 10.000 forintot, mivel 10. 000 forint a túlfizetése, ezért ők visszaadnak 20.000 forintot. Az idős hölgy elővette a pénztárcáját, amiből kivett egy tízezrest, de ezt szakadtnak találták, így megkérték a nénit, hogy keressen egy másikat. Miután ezt többször megismételték, a néni már az egyik szobában lévő rekamé párnája alatt tartott dugipénzéből vett ki egy újabb tízest. A férfiak letették a konyhaasztalra a 20.ezrest, és egyikük azt mondta, hogy leellenőrizné a konnektorok állapotát,mert valószínű, hogy a nem megfelelő működésük miatt lehetett túlfizetése a néninek. Az egyik „gázos” ezzel a csellel bement a szobákba, amíg a néni a konyhában maradt a másik csalóval. Az idős hölgy már csak akkor vette észre, hogy eltűnt 186.000 forintja, miután kikísérte a két férfit.

A Maroslelei eset is hasonlóan történt. Az idős sértettet arra kérték az ál-gázszolgáltatók, hogy váltsa fel a pénzüket, ugyanis nincs náluk kisebb címletű bankjegy. Ez idő alatt a sértettől 37.000 forintot loptak el.

A fentiek megelőzése érdekében az alábbiakat javasoljuk:

A lakókörnyezetükben feltűnő idegeneket kísérjék figyelemmel, az ismeretlen autók rendszámait írják fel, a „gyanús” személyek jellegzetes vonásait, öltözködésüket figyeljék meg. Házalókat, táskából áruló személyeket ne engedjenek be otthonaikba, tőlük ne vásároljanak.

Amennyiben pénzváltás ürügyével keresik fel Önöket, utasítsák vissza az ajánlatot, mert előfordulhat, hogy hamis bankjegyet akarnak felváltatni, vagy trükkös tolvajokkal állnak szemben.

Ha a látogató hivatalos szervre hivatkozik, kérjék, hogy mutassa meg fényképes igazolványát, jelvényét. Rendőri intézkedés esetén is kérjék a rendőrt igazolványának felmutatására.

Megtakarított pénzüket, ékszereiket, értékeiket ajánlatos minden esetben elzárva tartani. Otthonaik ajtaját zárják mindig kulcsra!

Pénzintézetekből, ATM automatákból egyedül ne vegyenek föl pénzt. Ne bankkártyájuk mellett tartsák annak PIN-kódját.

Tömegközlekedési eszközökön, boltokban, bevásárlóközpontokban a táskát, pénztárcát, iratokat és egyéb értékeiket ne egy helyen tárolják. Azokat minden esetben zárt, védett helyen tartsák.

Amennyiben magánházban élnek, a porta védelmét nagymértékben segítik a házőrző kutyák, akik elriaszthatják a nemkívánatos látogatókat.

Közterületen, különféle vendéglátóipari egységekben idegenekkel ne ismerkedjenek.

Különösen legyenek bizalmatlanok, abban az esetben, ha valaki feltűnően barátságosan közeledik Önökhöz.

Alakítsanak ki jó kapcsolatot szomszédaikkal, s mérjék fel, hogy kik azok, akikhez probléma esetén fordulhatnak.

Bizalommal kérhetnek segítséget a környezetükben dolgozó hivatalos személyektől is. (KMB-s, postás, tanyagondnok, védőnő, polgárőr, városőr, egyházi személy stb.)

Amennyiben mégis bűncselekmény áldozataivá váltak, illetőleg bűneset jutott tudomásukra, azonnal hívják a rendőrség ingyenesen hívható (107, 112) segélyhívószámait. Fontos, hogy kollégáink még „forró nyomon” el tudjanak indulni.

CSONGRÁD MRFK SAJTÓSZOLGÁLATA

 http://www.police.hu/csongrad/kiemelthirek/cso20111128_02.html

 


2011-11-28 20:34